Aktualności
BEZPŁATNA DOSTAWA przy zamówieniu powyżej 180 zł.
BEZPŁATNA DOSTAWAPREZENT przy zamówieniu powyżej 350 zł.

JAK WYKONAĆ PERFEKCYJNY MAKIJAŻ WIECZOROWY SMOKEY EYES

Idziesz na bal? Masz już piękną sukienkę, wiesz jak się uczesać ale nie masz pomysłu na makijaż? Postaw na klasyczne, przydymione oko. Pasuje każdej  kobiecie i świetnie nadaje się na wyjątkową okazję, np. na bal lub wieczorną imprezę. Dla jednych to doskonałe i proste uzupełnienie wieczornego wyglądu, dla niektórych wykonanie tego typu makijażu jest koszmarem. Istnieje wiele przepisów na właściwe wykonanie smoky eyes. Dzięki nam możesz łatwo nauczyć się tego trendu. Kilka świetnych produktów oraz szczegółowych wskazówek i gotowe. Tutaj pokazujemy go w klasycznej czarnej wersji, ale możesz zmienić kolory w zależności od nastroju i okazji.

 

1. Idealny podkład to podstawa

Jeśli chcesz, aby makijaż był naprawdę trwały, nałóż go na dobrze przygotowaną  i nawilżoną skórę, pokrytą Matującą bazą pod podkład. Następnie nałóż podkład w tym samym odcieniu co Twoja skóra. Świetną pomocą do ukrycia wszystkich niedoskonałości cery jest CC kremowy korektor SPF20. Twoja cera będzie wyglądała promiennie. Na czoło, nos i brodę nałóż odrobinę pudru sypkiego.

 

2. A teraz najważniejsze – oczy

Sekretem  prawidłowo wykonanego  „przydymionego oka“ jest baza wykonana naturalną, miękką kredką kajal. Wypełnij całą ruchomą powiekę czarną kredką kayal. Dobrze wklep palcem i lekko rozetrzyj ją w fałdce powieki w taki sposób, aby delikatnie wychodziła ponad załamanie.

 

3. Pora na cienie

Od zewnętrznego kącika do środkowej części powieki stopniowo nakładaj czarny kolor z Cieni do powiek Trio o nazwie Drama. Rozetrzyj dokładnie po linii łączącej zewnętrzny koniec brwi z zewnętrznym kącikiem oka.  Jeśli chcesz osiągnąć większą intensywność nałóż cień w dwóch warstwach. Następnie od wewnętrznego kacika oka do środka powieki nałóż srebrny cień z tej samej palety. Nie zapomnij o roztarciu go w załamaniu powieki w taki sposób aby granice kolorów nie były widoczne. Biały cień nałóż nad fałdą i zakończ kilka milimetrów pod linią brwi. Delikatnie podkreśl tym kolorem wewnetrzny kącik oka.

 

4. Wykonanie „ramy“ oka kredką Kajal

Przy pomocy kredki do oczu Kajal  obrysuj oko wewnątrz, na górnej i dolnej linii wodnej. Narysuj również kreski na górnej powiece tuż nad linią rzęs, a na dolnej pod linią rzęs. Tę dolną rozetrzyj najpierw pędzelkiem a następnie czarnym cieniem. Węwnetrzny dolny róg podkreśl srebrnym cieniem przeciągając go w kierunku do środka oka.

 

5. Gęste rzęsy

Iluzję gęstych rzęs otrzymasz dzięki Eyelinerowi w kolorze Onyx. Użyj go pomiędzy rzęsami górnej powieki. Dokładnie wytuszuj górne i dolne rzęsy tuszem Curl Luxe.

 

6. Spraw, aby cera wyglądała promiennie

Policzki i kości policzkowe delikatnie pokryj różem w odcieniu Terra Cotta. Jeśli chcesz uzyskać promienną skórę, rozjaśnij kości policzkowe najjaśniejszym kolorem z Paletki do konturowania.

 

7. Nie zapomnij o brwiach

Delikatnymi i krótkimi ruchami nadaj kształt swoim brwiom przy pomocy Ołówka Duo w odpowiednim odcieniu. Następnie dobrze je wyszczotkuj. Rozjaśnij obszar pod brwiami. Użyj do tego jasnej końcówki ołówka.

 

8. Aby pomadka nie zniknęła z ust

Obrysuj wargi konturówką do ust Roses/Corals. Aby kolorna ustach długosię utrzyywał wypełnij konturówką całe wargi. Nanieś matową pomadkę Full Coverage w odcieniu Flirt i lekko zaciśnij wagi, aby uzyskać idealne połączenie. Użyj raz jeszcze jasnej końcówki Ołówka Duo. Delikatnie nałóż go na środek nad górną wargą. Lekko rozjaśniony łuk Kupidyna sprawia, że usta wydają się pełniejsze. 

 

9. Na koniec utrwal to

Całą twarz spryskaj Utrwalaczem makijażu. Trzymając pojemnik w odległości 20 cm od twarzy, zamknij oczy i naciśnij dozownik 2 -3 razy. Gotowe, baw się dobrze!