JAK SIĘ POZBYĆ PLAM PIGMENTACYJNYCH?

   

  Przebarwienia, plamy pigmentacyjne, niejednolity odcień skóry. Różne nazwy jednego i tego samego problemu. Ciemne plamy na twarzy, dłoniach, dekolcie i innych częściach ciała, których powstanie spowodowane jest różnymi czynnikami to problem wielu kobiet (występują również u mężczyzn). Jak im zapobiegać? Jak je zredukować i mieć pewność, że nie pojawią się już na naszej skórze?

   

  Jak powstają plamy pigmentcyjne?

  Tworzenie się ciemnych plam powoduje zwiększona aktywność melanocytów, komórek wytwarzających naturalny barwnik melaniny. Jest to pigment, który odpowiada między innymi za barwę naszej skóry, oczu i włosów oraz chroni przed szkodliwymi wiązkami promieniowaniem UV docierającymi do nas ze słońca.  Produkcję melaniny wpomaga enzym o nazwie tyrozyna, który stymulowany m.in. promieniami UV, odpowiednio nasila lub zmniejsza produkcję pigmentu w skórze. Zaburzenia w produkcji melaniny - jej nadmiar odpowiada za pojawienie się na skórze zmian typu piegi, plamy soczewicowate i innych zmian barwnikowych związanych z nierównomiernym rozmieszczeniem pigmentu. Hiperpigmentacja może być też skutkiem procesu starzenia się organizmu. Wraz z wiekiem zwiększa się ilość melanocytów a ich lokalizacja w skórze jest bardziej skupiona.

   

  Przyczyny mogą być różne

  Najczęstszą postacią zmian pigmentacyjnych są tak zwane plamy starcze oraz piegi powstające z powodu nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne słoneczne. Faktycznie, promienie słoneczne są głównym wyzwalaczem tworzenia melaniny a nadmierna ekspozycja na słońce powoduje, że stymulują i powodują przebarwienia. Dlatego plamy najczęściej występują w najbardziej odsłoniętych obszarach naszego ciała takich jak twarz, ręce lub dekolt. Ale światło słoneczne nie jest jedyną przyczyną, która może powodować pojawienie się nieestetycznych plam. Czynniki genetyczne lub nierównowaga hormonalna również odgrywają rolę. Jednym z przykładów nierównowagi hormonalnej jest ostuda, która występuje najczęściej u kobiet w ciąży, ale może być również spowodowana stosowaniem hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Ciemne plamy mogą również powstać w wyniku zmian zapalnych. Takie przebarwienia pojawiają się podczas gojenia różnych urazów skóry (np.potrądzikowych) lub w konsekwencji niektórych zabiegów takich jak laser, peeling chemiczny lub dermabrazja.

   

  Przede wszytkim ochrona

  Gdyby można było wymienić tylko jedną rzecz, która pomogłaby uniknąć przebarwień, byłby to krem z filtrem w postaci szerokiego spektrum i wysokiego wpółczynnika ochrony. Pamiętajmy, że promienie słoneczne działają nawet wtedy, gdy słońce nie świeci i niebo jest zachmurzone. Dlatego ważne jest, aby korzystać z ochrony przez cały rok. Jeśli należysz do grupy ryzyka lub masz już jakieś przebarwienia na twarzy, zdecydowanie powininnaś używać kremu z faktorem SPF od 30 do 50, a jesienią i zimą co najmniej SPF 15. Obecnie już wszystkie kremy na dzień zawierają filtr 15 lub 20, więc nie ma z tym problemu. Jeśli jednak potrzebujesz mocniejszej ochrony a nie chcesz rezygnować z codziennych kremów pielęgnacyjnych, możesz wybrać Emulsję Ochronną SPF 50 RR. Ma właściwości pielęgnacyjne, regeneracyjne, przeciwstarzeniowe i wysoki faktor ochronny.

   

  Zainwestuj w szczoteczkę do czyszczenia

  Regularne stosowanie szczoteczki do czyszczenia twarzy nie tylko oczyszcza skórę głębiej i dokładniej w porównaniu do zmywania jej opuszkami palców, ale także usuwa martwe komórki naskórka i wspomaga regenerację skóry. Dzięki temu wszystkie kolejne produkty, które zastosujesz będą się lepiej wchłaniały, co będzie miało duży wpływ na zmniejszenie przebarwień. Soniczna Szczoteczka jest bardzo delikatna i przeznaczona do codziennego użytku. Ponadto ma wymienialną końcówkę, dzięki której można wykonać zabieg mikrodermabrazji, który stymuluje regenerację skóry i tworzenie nowych komórek bez konieczności wizyty w gabinecie kosmetycznym.

   

  Serum potrafi zdziałać cuda

  Dbasz o swoją skórę, a mimo to masz jakieś przebarwienia? Możesz to zmienić! Podstawą jest dokładna i systematyczna pielęgnacja skóry i oczywiście wybór odpowiednich produktów. Postaw na te, które pomogą ujednolicić kolor skóry i rozjaśnić ją. Nie zapomnij jednak o produktach specjalnych, które mogą znacząco zmniejszyć plamy pigmentacyjne. Serum zawiera więcej skoncentrowanych substancji aktywnych i wnika w głębsze warstwy skóry. I to jest dokładnie to, czego potrzebujesz! Znajdź serum z witaminą C, retinolem lub nawet z kwasami AHA. Dzięki regularnej pielęgnacji taki produkt może zdziałać cuda, a wyniki zobaczysz w ciągu 4 tygodni. Bądź więc cierpliwa!