Aktualności
BEZPŁATNA DOSTAWA przy zamówieniu powyżej 249 zł.
BEZPŁATNA DOSTAWAPREZENT przy zamówieniu powyżej 499 zł.

DLACZEGO ZŁOTO?

Na przestrzeni dziejów złoto stało się symbolem władzy i bogactwa. I szczerze mówiąc, do dzisiaj nie straciło swojego magicznego uroku. Ten promienny metal szlachetny posiada unikalne właściwości, których nie udało się w żaden sposób prześcignąć i zastąpić, nawet przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Zastanawiasz się, jak ten drogocenny kruszec może działać w kosmetyce i jak wpływa na skórę? To nie jest współczesna moda ani chwyt marketingowy! W końcu złoto i marzenia o  wiecznej młodości są ze sobą powiązane od niepamiętnych czasów.
 

Złoto jako eliksir młodości

Złoto jest szeroko stosowane od czasów starożytnych jako materiał dekoracyjny lub jako substancja o działaniu leczniczym i kosmetycznym. Starożytni, bogaci Rzymianie używali cienkich płatków złota do ozdabiania wieńców na głowach, a Persowie używali złotego proszku do ozdabiania np. rzęs lub twarzy. Jednak już wtedy znane było rozświetlające i chłodzące działanie złota na skórę czy jego pozytywny wpływ na zapobieganie stanom zapalnym. Starożytni Egipcjanie używali złota do leczenia różnych chorób, a także używali go do wytwarzania eliksirów młodości lub mikstur oczyszczających ciało i umysł. Wierzyli, że złoto jest źródłem siły i energii. Jego blask przypominał im słońce, które w starożytności uważane było za symbol życia i któremu przypisywano boską moc.
 

Złoto ma bardzo korzystny wpływ na skórę. Jak działa?

Dziś złoto jest coraz częściej wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, a jego dobroczynne działanie na skórę zostało potwierdzone licznymi badaniami. Jedną z jego najważniejszych właściwości w kosmetyce jest zdolność do regeneracji skóry i jej rewitalizacji. Wykazuje znaczące działanie antyoksydacyjne, wspomaga drenaż limfatyczny, dzięki czemu usuwa toksyny i oczyszcza skórę. Stymuluje również aktywność komórkową i pomaga ją odbudować, wspomaga produkcję kolagenu. Posiada wysoką zdolność wiązania wilgoci, w ilości do 300 razy większej od swojej wagi, zapewniając w ten sposób skórze niezbędne nawilżenie. Oprócz wspomnianych już właściwości złoto poprawia mikrokrążenie krwi, co zapewnia lepsze dostarczanie składników odżywczych do głębszych warstw skóry, a tym samym ma bardzo pozytywny wpływ na ogólne odmłodzenie skóry. Dzięki zdolności do załamywania światła skóra pokryta złotem wygląda zdrowiej, młodziej i ma znacznie jaśniejszy i promienny wygląd. To, co z pewnością doceni każda kobieta, to również fakt, że złoto ma silną zdolność zapobiegania starzeniu skóry.
 

Komu najlepiej służy pielęgnacja złotem?

Z powyższych informacji wynika, że złoto ma naprawdę wszechstronne działanie, ale dzięki zdolności odmładzania skóry jest szeroko stosowane zwłaszcza w kosmetykach przeciwstarzeniowych. Produkty ze złota docenią zatem zwłaszcza osoby z cerą dojrzałą, która wymaga wzmocnienia, regeneracji, zapobiegania powstawaniu przebarwień, spłycenia widocznych zmarszczek oraz wzmocnienia ścianek naczyń włosowatych.

Chcesz oddać się prawdziwie luksusowej pielęgnacji i wypróbować działanie złota na własnej skórze? Wypróbuj produkty z linii Gold Dynamics. Zawarty w nich organiczny złoty ferment w połączeniu z  ekstraktami roślinnymi i innowacyjnymi kompleksami składników aktywnych poprawia wygląd skóry, przywraca elastyczność i jędrność, minimalizuje głębokie bruzdy i zmarszczki, hamuje powstawanie przebarwień, zwiększa nawilżenie i przyczynia się do młodzieńczego i promiennego wyglądu skóry.